Prawo i Rynek

Blog o prawie pracy, zabezpieczenia społecznego,
rynku usług prawniczych i pracy prawnika

Blog o prawie pracy, zabezpieczenia społecznego,
rynku usług prawniczych i pracy prawnika

Autorka

2

Magdalena Januszewska

Radca prawny, autorka publikacji prawniczych. Absolwentka Prawa na Uniwersytecie Łódzkim oraz Zarządzania i Marketingu na tej samej uczelni. Ukończyła także International Business and Trade Law Program organizowany przez Catholic University of America w Waszyngtonie i Uniwersytet Jagielloński. Odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi.

Była dziennikarzem prawnym w Dziale Prawa i Podatków ogólnopolskiego dziennika ?Rzeczpospolita?. Autorka setek publikacji na tematy związane z prawem pracy, ubezpieczeniami społecznymi oraz prawem gospodarczym, współautorka kilku książek. Publikuje na łamach „Rzeczpospolitej”, „Dziennika Gazety Prawnej”. Współpracuje z miesięcznikiem „Rachunkowość” oraz wydawnictwem Wolters Kluwer.

W ramach działalności pro bono, udzielała pomocy prawnej osobom w trudnej sytuacji życiowej w łódzkim oddziale Fundacji Centrum Praw Kobiet. Specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeń i zabezpieczenia społecznego. Zajmuje się także prawem cywilnym, gospodarczym i administracyjnym.

mjanuszewska@mjanuszewska.pl